Liceul Teoretic "Mihail Sadoveanu", Călăraşi

Au fost desemnaţi finaliştii competiţiei „O masă de tenis pentru şcoala ta”

Posted by liceusadoveanu pe Mai 1, 2014

Untitled1
După un an de competiţii, a avut loc finala naţională pentru a desemna cea mai bună echipă de tenis. Acţiunea a avut loc astăzi, 30 aprilie, şi se desfăşoară în cadrul proiectului „O masă de tenis pentru şcoala ta”, lansat de Compania „Teleradio-Moldova” (TRM).
În finală au ajuns 12 echipe: 6 de băieți și 6 de fete. Timp de aproape 4 ore, echipe din Dubăsari, Călărași, Râșcani, Hâncești, Bălți, Leova, Basarabeasca și Ungheni au luptat pentru marele trofeu.La categoria băieți, echipele s-au clasat în următoarea ordine: locul III – echipa Liceului Teoretic „Mihail Sadoveanu” din Călărași, locul II – echipa Liceului Teoretic „Ion Creangă” din Ungheni și campioana și câștigătoarea locului I este echipa școlii nr. 4 din Dubăsari.La secțiunea feminină, pe locul III s-a clasat echipa de la școala gimnazială nr. 15 din Bălți. Locul II a fost luat de echipa școlii nr.4 din Dubăsari, iar trofeul cel mare în categoria fetelor a fost luat de echipa Liceului Teoretic „Mihail Sadoveanu” din Călărași.
Autor: Andrei Brașoveanu